W czwartek 19 czerwca obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej - Boże Ciało. W przeciwieństwie do roku poprzedniego Procesja odbywała się przy pięknie świecącym słońcu, a nie w strugach ulewnego deszczu.

 

Uroczystość rozpoczęliśmy Mszą Polową na boisku LKS Studzienice, którą koncelebrowali ksiądz Proboszcz Mirosław Friedrich, ksiądz Piotr Buchta i ksiądz Andrzej Kumor. Po Mszy wyruszyła Procesja do czterech ołtarzy, którą prowadzili ks. Piotr i ks. Andrzej, zakończona w naszym parafialnym Kościele odśpiewaniem uroczystego i radosnego Te Deum Laudamus.

 

Zarówno Msza jak i Procesja były publicznym wyznaniem wiary dokonanym przez bardzo liczną rzeszę Parafian i Gości.

 

Serdecznie dziękujemy Kapłanom sprawującym Mszę Świętą i prowadzącym Procesję, tym wszystkim, którzy przygotowali tak pięknie miejsce do sprawowania Eucharystii, tym którzy budowali wspaniałe ołtarze, wszystkim, którzy udekorowali trasę Procesji. Dziękujemy Służbie liturgicznej, Strażakom, prowadzącym śpiew, Pocztom Sztandarowym, niosącym baldachim i feretrony, Dzieciom Pierwszokomunijnym, ich Rodzicom, dzieciom sypiącym kwiaty, Pani Katechetce oraz wszystkim, którzy w tak imponującej liczbie uczestniczyli w Procesji - wyznając publicznie swoją wiarę.

 

Poniżej zdjęcia - oczywiście autorstwa Pani Agnieszki Szafron :)

strona:
1
2
 > 
>>
menu