W niedzielę 24 lipca o godzinie 11.30 została odprawiona Msza w intencji Pielgrzymów ŚDM, Rodzin ich przyjmujących i wszystkich Wolontariuszy z naszej Parafii. Po Mszy Pielgrzymi wraz z Aniołami Stróżami udali na śląski obiad do pobliskiej Remizy OSP. Po minach Gości było widać, że nasze potrawy bardzo im smakowały.

Czas obiadu jednak szybko się skończył i o godzinie 14.00 razem z Rodzinami przyjmującymi Pielgrzymów oraz chętnymi Parafianami w ramach Dni w Diecezji Światowych Dni Młodzieży, udali się na  Rejonowy Dzień Wspólnoty ŚDM. Wydarzenie to  miało miejsce na Stadionie  Miejskim w Tychach, Wystąpił raper Arkadio, Chór God's Property oraz Mietek Szcześniak. Brazylijczycy nie dali rady usiedzieć na miejscu i w podcieniach stadionu sami też urządzili sobie super zabawę.

I wreszcie dotarliśmy z powrotem do Studzienic, by przy Remizie OSP uczestniczyć w dalszych atrakcjach. Jedną z nich, na którą entuzjastycznie zareagowali nasi Goście, była przejażdżka wozem strażackim. Po kiełbasce z grilla, wymianie upominków i wspólnym zdjęciu rozpoczęła się zabawa przy latynoskich, europejskich i polskich rytmach.

Echo muzyki niosło się po Studzienicach do późnej nocy…

Zabawa zabawą, niemniej ten radosny czas zakończyliśmy żywiołowym odśpiewaniem Hymnu ŚDM.

Poniżej filmy autorstwa Natalii Modrzewskiej i Pana Mirosława  Żurawskiego.