W niedzielę 8 września w naszej Parafii i Sołectwie przeżywaliśmy Gminne Dożynki. Rozpoczęła je Msza sprawowana w naszym Kościele, którą koncelebrowali ks. Proboszcz Mirosław Friedrich i ks. Benedykt Hałota, który wygłosił też homilię. Eucharystią dziękowaliśmy Bogu za trud pracy rolników i tegoroczne plony. Zwieńczeniem dziękczynienia było odśpiewanie hymnu Ciebie Boże wielbimy.

Po Mszy korowód (włodarze, starostowie dożynek, poczty sztandarowe, przedstawiciele sołectw gminy Pszczyna...) przeszedł na miejsce imprezy - teren przy Ochotniczej Straży Pożarnej. Po drodze mijał scenki przygotowane przez mieszkańców Studzienic. Było młócenie zboża, krążenie i deptanie kapusty, dojenie kóz, działanie masła oraz pranie.

Starostowie dożynek, Grażyna Skrobol i Jan Grzechnik przekazali bochen chleba burmistrzowi Pszczyny, Dariuszowi Skrobolowi i przewodniczącemu Rady Miejskiej, Leszkowi Szczotce. Burmistrz wyróżnił i wręczył nagrody rolnikom, szczególnie zasłużonym dla rozwoju rolnictwa w Pszczynie. Wręczone zostały także odznaczenia “Order Serca Matkom Wsi oraz Statuetki “Złoty Kółkowicz”

Na scenie wystąpiły dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Studzienicach, które zaprezentowały śląskie pieśni i obrzędy. Wystąpiły też zespoły ludowe – Rudołtowice i Wiślanie, kapela „Hanys Band” oraz zespół Daisy’s Ladies. Do późnych godzin trwała zabawa dożynkowa, przy muzyce zespołu Alex Cover Band. Atrakcjami były też : wystawa sprzętu rolniczego czy gołębi i zwierząt hodowlanych.