"JESTEŚMY SOLĄ ZIEMI..."

 

Pod takim hasłem kobiety i dziewczęta pielgrzymowały w niedzielę, 18 sierpnia do Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich.

 

Kilkadziesiąt tysięcy pątniczek z całej Archidiecezji Katowickiej powitał Metropolita Katowicki Arcybiskup Wiktor Skworc, zaś w imieniu kobiet przemówiła Celina Piwko, nauczycielka z Pielgrzymowic.

 

 Mszy Świętej na Piekarskim Wzgórzu przewodniczył Arcybiskup Kolonii Kardynał Joachim Meisner. On także wygłosił homilię do zgromadzonych kobiet. Kardynał Meisner złożył w Sanktuarium Piekarskim niezwykły dar - swój pierścień biskupi.

 

Pielgrzymka zakończyła się popołudniową Godziną Młodzieżową, w czasie której konferencję wygłosił Biskup Pomocniczy Diecezji Bielsko - Żywieckiej Piotr Greger, oraz Nieszporami ku czci Matki Boskiej.

 

W Pielgrzymce wzięły udział także Kobiety i Dziewczęta z naszej Parafii. Delegacja w strojach ludowych uczestniczyła w Procesji z darami, ofiarowując śląski kołocz.

 

Poniżej prezentujemy zdjęcia z Pielgrzymki, autorstwa Pani Agnieszki Szafron, której w tym miejscu serdecznie dziękujemy za fotorelację z Piekarskiego Wzgórza.

strona:
1
2
3
 > 
>>
menu