XVII Niedziela Zwykła 25.07.2021r.

1. Dzisiaj XVII NIedziela Zwykła. O godzinie 7.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary.
  2. We wtorek po wieczornej Mszy modlitwy do Świętego Antoniego.
  3. W środę o godzinie 7.30 Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.
  4. W czwartek o godzinie 17.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  5. W sobotę o godzinie 16.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu i Różaniec.
  6. W przyszłą niedzielę o godzinie 7.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Kolekta przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, zaś po Mszach przed kościołem zbiórka na rzecz poszkodowanych w powodzi w Niemczech i Belgii.
  7. Msza chrzcielna w czasie wakacji w niedzielę 15 sierpnia.
  8. Trwa okres wakacji i urlopów. Wszystkim wypoczywającym życzymy spokojnego, błogosławionego i bezpiecznego wypoczynku. Nie zapominajmy w tym czasie o obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej niedzielnej. Zachęcam w tym okresie do poświęcenia części swego czasu na lekturę Pisma Świętego, książek i czasopism religijnych. Zaleca się także rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa, sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie możliwość udziału w niedzielnej Mszy Świętej.
  9. Obowiązują rozporządzenia odnośnie uczestnictwa w liturgii. Zniesiona została dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej. Limit wiernych w kościele wynosi 75% miejsc -  w naszym kościele jest to 225 osób. Limity nie dotyczą osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19. Obowiązują maseczki zakrywające usta i nos. Na zewnątrz uczestnicy przebywają w odległości nie mniejszej niż 1,5 m od siebie. Nie ma już też transmisji internetowych z naszego kościoła.

W związku z sytuacją pandemiczną spotkania dzieci przygotowujących się do Wczesnej Komunii Świętej zostają zawieszone.

Nowa data rozpoczęcia spotkań zostanie podana w terminie późniejszym.