XI Niedziela Zwykła - 16.06.2024r.

1. Obchodzimy dziś XI Niedzielę Zwykłą. O godzinie 7.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. O godzinie 14.30 Nieszpory niedzielne, a o godzinie 15.00 Msza popołudniowa. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii – jako specjalna – na pokrycie kosztów związanych z remontem elewacji kościoła. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary.
  2. W poniedziałek wspomnienie świętego Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
  3. We wtorek po Mszy modlitwy do Świętego Antoniego.
  4. W środę o godzinie 7.30 Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.
  5. W czwartek spowiedź dla uczniów Szkoły Podstawowej przed wakacjami od godziny 16.00 do godziny 17.00. O godzinie 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i na jej zakończenie o godzinie 17.45 Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  6. W piątek wspomnienie świętego Alojzego Gonzagi, zakonnika. Jest to też dzień zakończenia Roku Szkolnego. Na Mszę o godzinie 9.00 zapraszam Dyrekcję, Nauczycieli, Pracowników, Rodziców i Uczniów Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Studzienicach.
  7. W sobotę obchód chorych i starszych wiekiem Parafian przed Odpustem Parafialnym. Zgłoszenia przyjmowane są w zakrystii do piątku.
  8. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Odpustową ku czci Świętego Jana Chrzciciela. O 7.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Suma Odpustowa o godzinie 11.00, a Nieszpory o godzinie 15.00. Kazania odpustowe wygłosi ksiądz Andrzej Króliczek – wikariusz Parafii Bożego Narodzenia w Rudzie Śląskiej - Halembie. Na Sumę i Nieszpory zapraszam wszystkich Parafian. Zapraszam także mężczyzn do niesienia baldachimu, Poczty Sztandarowe, niosących feretrony oraz Dzieci I - komunijne w swoich strojach. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej Parafii.
  9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym" o Marszu dla Życia i Rodziny, który dziś przechodzi dziś ulicami Warszawy, Krakowa i kilkunastu innych polskich miast, o duchowości ignacjańskiej oraz o życiu katolików w Charkowie. Jest też wakacyjny numer „Małego Gościa Niedzielnego” dla dzieci i młodzieży, a w nim między innymi o zdobywcach nieba, o ważnych datach w historii Polski, o pielgrzymie z Piekar Śląskich, który wyruszył pieszo do Rzymu, rowerem do Ziemi Świętej i samolotem do Japonii oraz o Mistrzostwach Europy w piłce nożnej. Jest też dwumiesięcznik „Gość Historia”, a w nim między innymi o tym czy święty Piotr naprawdę przebywał w Rzymie oraz jak wyglądało życie religijne podczas Powstania Warszawskiego. Cena tego wydawnictwa to 12 złotych. Do nabycia jest także „Gość Extra” w cenie 14 złotych poświęcony matkom: Matce Jezusa, matkom świętych, świętym matkom oraz matkom wielkich dzieł w Kościele.
  10. Sołtys i Rada Sołecka w Studzienicach bardzo serdecznie zapraszają seniorów, którzy ukończyli albo ukończą w tym roku 65 lat i starszych na spotkanie przy grillu. Spotkanie odbędzie się 27 czerwca 2024 roku o godzinie 17.00 w altanie za Remizą OSP. Wszystkich chętnych prosimy o zapisy w sklepie i Pani Sylwii Fabian i u Pani Anny Moroń do dnia 24 czerwca 2024 roku.

W związku z sytuacją pandemiczną spotkania dzieci przygotowujących się do Wczesnej Komunii Świętej zostają zawieszone.

Nowa data rozpoczęcia spotkań zostanie podana w terminie późniejszym.