V Niedziela Wielkiego Postu - 17.03.2024r.

1. Dzisiaj V Niedziela Wielkiego Postu. rozpoczynająca drugą część tego okresu, mającą charakter pasyjny, stąd zwyczaj zasłaniania krzyży aż do końca liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek. O godzinie 7.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. O godzinie 14.30 Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym, a o godzinie 15.00 Msza popołudniowa. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  2. Po Mszach Świętych można nabywać świece – paschaliki, z których dochód przeznaczony jest na działalność Caritas, a które można będzie wykorzystać w czasie Liturgii Wigilii Paschalnej i w czasie śniadania wielkanocnego, a także palmy, ze sprzedaży których dochód przeznaczony będzie na działalność Kulejących Aniołów.
  3. We wtorek Uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca NMP. O godzinie 18.00 Msza w intencji Mężów i Ojców. Po Mszy Modlitwy do Świętego Antoniego.
  4. W środę o godzinie 7.30 Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.
  5. W czwartek o godzinie 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, na zakończenie o godzinie 17.45 Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  6. W piątek o 17.00 Droga Krzyżowa. Wypominki za zmarłych można składać w zakrystii.
  7. W sobotę o godzinie 16.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i Różaniec.
  8. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. O godzinie 7.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Na mszach poświęcenie palm, a przed Mszą o godzinie 10.30 uroczysta Procesja dookoła Kościoła. O godzinie 14.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, zaś o godzinie 15.00 Msza popołudniowa. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej Parafii.
  9. Parafia Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela w Bojszowach zaprasza do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która wyruszy w piątek 22 marca. Rozpoczęcie o godzinie 19.00 Mszą Świętą. Szczegóły na stronie internetowej EDK.
  10. Na stronie internetowej znajdziemy informacje na temat Kiermaszu Wielkanocnego na rzecz Hospicjum Świętego Ojca Pio w Pszczynie oraz V Archidiecezjalnej Pielgrzymki Chorych, Niepełnosprawnych i ich Rodzin oraz chętnych do Matki Bożej z Lourdes, która odbędzie się w dniach 7-12 września br.
  11. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” miedzy innymi o co chodzi w zwyczajach ostatnich dni Wielkiego Postu, o relikwiach – fizycznym znaku świętości, o prostocie w modlitwie oraz o wolontariacie hospicyjnym. Jest też jeszcze marcowy numer „Małego Gościa Niedzielnego”,  a w nim między innymi rozmowa z salwatorianinem księdzem Kamilem Leszczyńskim o filarach Wielkiego Postu, historia Ronyego, palestyńskiego katolika, który w Betlejem prowadzi sklep z dewocjonaliami. Do MGN dołączony jest dodatek „Módl się z Jezusem”. Do nabycia jest także „Gość Extra” w cenie 14 złotych w całości poświęcony tematyce Wielkiego Postu oraz dwumiesięcznik „Gość Historia”, a w nim między innymi o procesie dziejowym, który doprowadził do wprowadzenia celibatu, o tym jak kapłaństwo było rozumiane w Starym Testamencie, jak wygląda małżeństwo i kapłaństwo w praktyce chrześcijańskiego Wschodu. Cena to 12 złotych.

W związku z sytuacją pandemiczną spotkania dzieci przygotowujących się do Wczesnej Komunii Świętej zostają zawieszone.

Nowa data rozpoczęcia spotkań zostanie podana w terminie późniejszym.