II NIEDZIELA ADWENTU - 10.12.2017r.

1. Dzisiaj II Niedziela Adwentu. O godzinie 7.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. O godzinie 14.30 Nieszpory, a o 15.00 Msza Popołudniowa. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej Parafii – na ogrzewanie Kościoła, Salek i Probostwa. Po Mszach Świętych przed Kościołem zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  2. Od Po Mszach Świętych można nabyć: świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, opłatki na stół wigilijny, sianko oraz kartki świąteczne.
  3. Trwają Roraty, na które zapraszam wszystkich, a zwłaszcza dzieci szkolne i młodsze. Roraty są odprawiane od poniedziałku do piątku o 17.00, a w soboty o godzinie 8.00.
  4. W czwartek o godzinie 18.00 Spotkanie Bractwa Szkaplerznego w Salce Katechetycznej.
  5. W sobotę o godzinie 16.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i Różaniec. W tym też dniu OSP Studzienice zaprasza na spotkanie opłatkowe do Remizy w Studzienicach o godzinie 17.30.
  6. Przyszła niedziela to III Niedziela Adwentu - Radości / Gaudete /. Źródłem radości jest Pan obecny wśród nas  oraz zbliżające się Święta Narodzenia Pańskiego. O godzinie 7.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej Parafii.
  7. Odwiedziny chorych będą miały miejsce przed Świętami Bożego Narodzenia, w piątek 22 grudnia. Zgłoszenia w zakrystii lub Kancelarii Parafialnej do wtorku 19 grudnia.
  8. Organizowana jest, jak co roku, akcja „Adwentowy dar serca”. Akcja ta ma na celu zebranie darów, które później dotrą do rodzin mniej zamożnych i seniorów, także w naszej Parafii. Prosimy o przynoszenie produktów spożywczych o przedłużonym terminie ważności, przyborów szkolnych, środków czystości i plastikowych nakrętek do Kaplicy Matki z Dzieckiem. Akcja ta połączona jest z przeprowadzaną w naszej Szkole Podstawowej zbiórką „Dobre Dzieciątko”. Zbiórka potrwa do piątku 15 grudnia. Za każdy dar składamy Bóg zapłać.
  9. Koncert „Betlejem w Spodku” będzie miał miejsce w Katowicach 29 grudnia o godzinie 19.00. Bilety do nabycia w zakrystii, a także na portalu internetowym: pl. Szczegółowe informacje na naszej stronie internetowej.
  10. Nasza Parafia oraz Biuro Pielgrzymkowe Santiago Tours organizują Pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela w terminie 22 - 29.07.2018 roku. Są jeszcze wolne miejsca. Szczegółowe informacje na stronie internetowej naszej Parafii. Zapisy i dodatkowe informacje w Kancelarii Parafialnej.
  11. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym znajdziemy między innymi artykuł o tym, że , obroty  w sklepach nie spadną z powodu zamknięcia ich w niedziele, dlaczego dobry organista to skarb dla parafii oraz wstrząsające wyznanie mamy, która jeszcze przed urodzeniem utraciła swoją córeczkę Jest też grudniowy numer Małego Gościa Niedzielnego a w nim bezpłatny dodatek - lampion do samodzielnego złożenia i artykuły o cudownym obrazie św. Józefa w Kaliszu oraz o drużynie pożarniczej, w której strażakami są dzieci.