XIV Niedziela Zwykła - 05.07.2020r.

1. Dziś 14 Niedziela Zwykła. Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP o godzinie 7.40. O godzinie 12.00 Uroczystość I Komunii Świętej kolejnej grupy dzieci naszej Parafii. Kolekta przeznaczona jest na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Po Mszach przed kościołem zbiórka na rzecz dotkniętych nawałnicą i powodzią na Podkarpaciu. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary.
  2. W poniedziałek święto patronalne Apostolstwa Chorych – Wspomnienie Matki Bożej Uzdrowienia Chorych.
  3. We wtorek po Mszy Modlitwy do Świętego Antoniego.
  4. W środę o godzinie 7.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  5. W czwartek o godzinie 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  6. W sobotę o godzinie 16.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i Różaniec.
  7. W przyszłą niedzielę Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP o godzinie 7.40. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej Parafii.
  8. Msze Chrzcielne w czasie wakacji w niedziele: 19 lipca i 23 sierpnia.
  9. Trwają wakacje. Nie zapominajmy w tym czasie o obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej. Zaleca się także rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa, sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie możliwość udziału w niedzielnej Mszy Świętej.
  10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego znajdziemy cykl wakacyjny „Nie ma jak  u Mamy” – reportaże z sanktuariów Maryjnych w Polsce – tym razem o Bazylice w Leżajsku. Ponadto artykuły o niezwykle silnej więzi braci Ratzingerów, papieża Benedykta XVI i jego niedawno zmarłego brata księdza Georga,   a także o tym, że wątpliwości w wierze nie są grzechem, lecz raczej szansą na jej pogłębienie. W wakacyjnym numerze Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci i młodzieży znajdziemy dodatek zeszyt z zagadkami i rebusami na wakacyjne wieczory, a także o tym jak spędzić fantastyczne wakacje zwiedzając nasz piękny kraj oraz o niebieskim pogotowiu ratunkowym, czyli o świętych na wakacje.