IV Niedziela Wielkiego Postu - 19.03.2023r.

 

 1. Dzisiaj IV Niedziela Wielkiego Postu zwana Niedzielą Radości /Laetare/. W tradycji rzymskiej jest to „niedziela róż”, ponieważ w tym dniu obdarowywano się pierwszymi kwiatami zakwitających róż, a Ojciec Święty poświęcał złotą różę, którą ofiarowywał osobie zasłużonej dla Kościoła. O godzinie 7.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. O godzinie 14.30 Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym, a o godzinie 15.00 Msza popołudniowa. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby Archidiecezji. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary. Gościmy dziś w naszej Parafii Księdza Jerzego Lisczyka, który wygłosi Słowo Boże przygotowujące nas do zbliżającej się wizytacji biskupiej.
 2. Dzisiaj o godzinie 9.00 w kościele kolejna próba śpiewu Męki Pańskiej Zapraszamy wszystkich chętnych.
 3. Po Mszach Świętych można nabywać świece – paschaliki, z których dochód przeznaczony jest na działalność Caritas, a które można będzie wykorzystać w czasie Liturgii Wigilii Paschalnej.
 4. W poniedziałek Uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca NMP przeniesiona z dzisiejszej niedzieli.
 5. We wtorek o godzinie 17.00 w naszym Kościele będzie miał miejsce Szkolny Konkurs Piosenki Religijnej. Zapraszam do udziału, zwłaszcza rodziny występujących  i uczniów naszej Szkoły Podstawowej. Po Mszy Modlitwy do Świętego Antoniego.
 6. W środę o godzinie 7.30 Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.
 7. W czwartek o godzinie 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 8. Spotkania kandydatów do bierzmowania będą miały miejsce we wtorek i czwartek o godzinie 18.30. Na spotkanie w czwartek zapraszam także świadków bierzmowania.
 9. Od piątku 24 do niedzieli będziemy przeżywać w naszej Parafii Wizytację Kanoniczną, którą przeprowadzi Ks. Biskup Marek Szkudło. Plan zamieszczony jest w gablotce, na stronie internetowej i w gazetce parafialnej. Zapraszam do udziału we Mszach i innych spotkaniach związanych z wizytacją.
 10. W piątek o godzinie 17.00 Droga Krzyżowa i uroczyste rozpoczęcie wizytacji, na które zapraszam wszystkich Parafian i Poczty Sztandarowe.
 11. W sobotę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. O godzinie 16.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i Różaniec.
 12. Niedziela 26 marca to V Niedziela Wielkiego Postu, rozpoczynająca II część tego okresu, mającą charakter pasyjny, stąd zwyczaj zasłaniania krzyży aż do końca liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek. O godzinie 7.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. O 11.00 Msza na zakończenie wizytacji połączona z udzielaniem Sakramentu Bierzmowania. O godzinie 14.30 Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym, a o 15.00 Msza popołudniowa. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej Parafii, a w czasie Mszy o godzinie 11.00 na Fundusz Stypendialny imienia Księdza Emila Szramka.
 13. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” najważniejszym tematem jest reakcja na niesprawiedliwe i krzywdzące oskarżenia pod adresem Świętego Jana Pawła II. W wielkopostnym cyklu rozważanie o uczynku „strapionych pocieszać”. Jest też już kwietniowy numer „Małego Gościa Niedzielnego” dla dzieci i młodzieży, a w nim druga część miarki wielkopostnej, o tym jak zmierzyć się z sobą w Wielkim Poście i dlaczego Triduum paschalne dotyczy każdego człowieka oraz o świętej Józefinie Bakhicie, patronce uwolnienia kobiet od ucisku i przemocy.

 W związku z sytuacją pandemiczną spotkania dzieci przygotowujących się do Wczesnej Komunii Świętej zostają zawieszone.

 Nowa data rozpoczęcia spotkań zostanie podana w terminie późniejszym.

menu