XVI NIEDZIELA ZWYKŁA - 21.07.2019r.

1. Dzisiaj 16 Niedziela Zwykła. Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP o godzinie 7.40. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary.
  2. W czwartek przypada wspomnienie Świętego Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących. Z tej okazji dzisiaj o godzinie 10.30 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji kierowców i podróżujących. Zapraszam na nią Poczty Sztandarowe. Poświęcenie pojazdów będzie miało miejsce po Mszach: o godzinie 8.00 i 10.30.
  3. Trwa remont instalacji elektrycznej w naszym kościele. Dziękuję wszystkim Paniom, które ofiarowały swój czas i siły na sprzątanie naszej świątyni. Zapraszam także w najbliższych tygodniach we wtorek, czwartek  i piątek o godzinie 16.00.
  4. We wtorek po Mszy Modlitwy do Świętego Antoniego.
  5. W środę o godzinie 7.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  6. W czwartek o godzinie 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  7. W sobotę o godzinie 16.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i Różaniec.
  8. W przyszłą niedzielę Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP o godzinie 7.40. Kolekta przeznaczona będzie  na Kolekta przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Po Mszach Świętych Ojciec Robert rozprowadzać będzie kalendarze, z których dochód przeznaczony jest na cele misyjne Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów.
  9. Msza Chrzcielna w sierpniu będzie miała miejsce w niedzielę 11 sierpnia.
  10. Trwa okres wakacji i urlopów. Wszystkim wypoczywającym życzymy spokojnego i bezpiecznego wypoczynku. Nie zapominajmy w tym czasie o obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej niedzielnej. Zachęcam w tym okresie do poświęcenia części swego czasu na lekturę Pisma Świętego, książek i czasopism religijnych. Zaleca się także rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa, sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie możliwość udziału w niedzielnej Mszy Świętej.
  11. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” przeczytamy między innymi o tym, jak walczyć z rozproszeniami podczas modlitwy; a także dlaczego w Polsce brakuje leków, zaś w wakacyjnym cyklu przeniesiemy się do Lewoczy - najważniejszego sanktuarium maryjnego na Słowacji. Jest też jeszcze wakacyjny numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci i młodzieży.