Uroczystość Chrytusa Króla Wszeschświata - 22.11.2020r.

1. Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. O godzinie 7.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. O godzinie 14.30 Nieszpory Niedzielne, a o godzinie 15.00 Msza popołudniowa. Z racji dzisiejszej Uroczystości można uzyskać odpust zupełny odmawiając pobożnie Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi i spełniając zwykłe warunki odpustu. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej Archidiecezji. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary.
  2. We wtorek po Mszy wieczornej Modlitwy do świętego Antoniego.
  3. W środę o godzinie 7.30 Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.
  4. W czwartek o godzinie 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  5. W sobotę o godzinie 16.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i Różaniec.
  6. Przyszła niedziela to I Niedziela Adwentu, obchodzona jako Niedziela Trzeźwości. O godzinie 14.30 Nieszpory Niedzielne, a o 15.00 Msza popołudniowa. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej Archidiecezji.
  7. Z powodu ograniczeń ilości wiernych w kościele w Adwencie zawieszamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
  8. Dalej obowiązują rozporządzenia władz państwowych odnośnie między innymi uczestnictwa w liturgii / 1 osoba na 15 metrów kwadratowych / informacje dotyczące naszego kościoła przypominam, że w studzienickim kościele w liturgii może uczestniczyć jednorazowo 25 osób, zachowujących obowiązek zakrywania ust i nosa. Na zewnątrz uczestnicy przebywają w odległości nie mniejszej niż 1,5 m od siebie i realizują obowiązek zakrywania ust i nosa. We Mszy Świętej w pierwszej kolejności uczestniczą osoby z rodziny zamawiającej intencję mszalną. W każdą niedzielę Msza o godzinie 10.30 transmitowana będzie w internecie. Bardzo o proszę o zastosowanie się do tych zasad.
  9. Od jutra przyjmowane będą w kościele, z zachowaniem wszelkich zasad sanitarnych intencje na pierwsze półrocze  2021 roku w godzinach:
    • 23.11 - poniedziałek od 7.30 do 9.00 i od 15.30 do 17.00;

24.11., 25.11., 26.11. - wtorek, środa, czwartek - od 8.00 do 9.00 i od 15.30 do 17.00.

W poniedziałek i wtorek przyjmowane będą intencje dziękczynne: jubileusze, urodziny, a także okrągłe rocznice za zmarłych.

W środę i czwartek przyjmowane będą pozostałe intencje.

1. Aktualna sytuacja uniemożliwia przeprowadzenie w parafiach Rorat w zwyczajnej formie. Pakiety obrazków w wersji papierowej przekazane zostaną w tym roku na początku Adwentu rodzicom. To oni będą każdego dnia udostępniali swoim dzieciom kolejne obrazki. Autorzy internetowej platformy holyweek.pl, wykorzystując materiały przygotowane przez redakcję MGN, proponują projekt pt. Rodzinne Boże Narodzenie. Umożliwia on w wersji online właściwe przygotowanie się i przeżycie okresu Adwentu oraz świąt Bożego Narodzenia. Szczegóły na naszej parafialnej stronie internetowej. Wszystkie msze roratnie z naszego kościoła będą transmitowane w internecie.
  2. Po Mszach w zakrystii można nabyć świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom i opłatki na stół wigilijny. Będzie można je nabyć w czasie przeznaczonym na zamawianie Mszy Świętych.
  3. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym między innymi artykuły o tym czy na sądzie ostatecznym trzeba się będzie ze wszystkiego wytłumaczyć? a także jak pobożnie przeżyć Mszę Świętą w telewizji oraz o tym czy dzisiaj informacje  o gotowych szczepionkach na Covid-19 należy traktować poważnie. W grudniowym numerze MGN płyta z piosenkami Magdy Anioł i piosenką roratnią "Kiedyś wino i Chleb" oraz o ludziach, dla których Eucharystia była najważniejszą chwilą każdego dnia, a także o tym co zrobić, żeby skupić się na Mszy św.?
  4. W niedzielę 29 listopada, w godzinach od 11.00 do 15.00, przy Remizie OSP w Studzienicach odbędzie się Kiermasz, z którego dochód przeznaczony będzie na leczenie Maciusia Cieślika. Będzie można zakupić grochówkę i ciasto.

W związku z sytuacją pandemiczną spotkania dzieci przygotowujących się do Wczesnej Komunii Świętej zostają zawieszone.

Nowa data rozpoczęcia spotkań zostanie podana w terminie późniejszym.