I Niedziela Adwentu - 27.11.2022r.

1. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent – czas pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa i nowy Rok Liturgiczny. Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP o godzinie 7.40. O godzinie 14.30 Nieszpory niedzielne, a o godzinie 15.00 Msza popołudniowa. I Niedzielę Adwentu obchodzimy jako Niedzielę Trzeźwości. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.
  2. W Adwencie zapraszam na msze roratnie, zwłaszcza dzieci szkolne. Roraty będą odprawiane codziennie od poniedziałku do piątku o godzinie 17.00, a w soboty o godzinie 8.00.
  3. W środę Święto Świętego Andrzeja, apostoła.
  4. W tym tygodniu przypadają I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca.
  5. W czwartek spowiedź dla uczniów Szkoły Podstawowej od 15.30.
  6. W piątek o godzinie 7.00 Msza w intencji Czcicieli NSPJ, a po niej Nabożeństwo do Serca Jezusowego.
  7. W sobotę wspomnienie świętego Franciszka Ksawerego, prezbitera. O godzinie 16.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i Różaniec.
  8. Przyszła niedziela to II Niedziela Adwentu. Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP O godzinie 7.40. O godzinie 10.30 Msza Święta w intencji wszystkich Górników i Ich Rodzin, na którą zapraszam Górników, Emerytów Górniczych, ich Rodziny i Poczty Sztandarowe. O godzinie 14.30 Nieszpory niedzielne, a o godzinie 15.00 Msza popołudniowa. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej Parafii. Po Mszach przed Kościołem zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  9. Od dzisiaj można zakupić świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom oraz opłatki na stół wigilijny.
  10. Odwiedziny chorych i starszych wiekiem parafian będą miały miejsce  przed Świętami Bożego Narodzenia, w sobotę 17 grudnia.
  11. Przypominam o dokonywaniu opłat za przedłużanie rezerwacji grobów na cmentarzu.
  12. Kancelaria Parafialna czynna jest w dni powszednie, po Mszach Świętych, oprócz środy.
  13. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie złożone dary w ramach akcji na rzecz osób ubogich.
  14. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać szczególnie artykuł o tym, kto chce zakazać spowiedzi dzieci i dlaczego to bardzo niedobry pomysł. Do Gościa dołączony jest jako dodatek kalendarz ścienny na 2023 rok z wizerunkami polskich świętych. Jest też grudniowy numer Małego Gościa Niedzielnego, a w nim między innymi o oczekiwaniu czyli o kolejnym adwencie w naszym życiu.

W związku z sytuacją pandemiczną spotkania dzieci przygotowujących się do Wczesnej Komunii Świętej zostają zawieszone.

Nowa data rozpoczęcia spotkań zostanie podana w terminie późniejszym.