XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA -15.09.2019r.

1. Dziś 24 Niedziela Zwykła. O godzinie 7.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. O godzinie 10.30 Msza Dożynkowa w intencji wszystkich rolników, działkowców i pracujących na roli. Do udziału zapraszam Parafian i Poczty Sztandarowe. Kolekta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śl. i na potrzeby naszej Parafii. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary. Dziś także o godzinie 14.00 odbędzie się w katowickiej Katedrze powakacyjny Dzień Wspólnoty Dzieci Maryi.
  2. We wtorek po Mszy wieczornej modlitwy do Świętego Antoniego.
  3. W środę Święto Św. Stanisława Kostki, patrona Polski i młodzieży. O godzinie 7.30 Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.
  4. W czwartek o godzinie 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego. Po Mszy spotkanie Bractwa Szkaplerznego w salce katechetycznej.
  5. W piątek o godzinie 18.00 Msza młodzieżowa z obowiązkowym udziałem uczniów klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej, przygotowujących się do bierzmowania oraz uczniów I klasy Szkoły Średniej po Gimnazjum, którzy uczestniczyć będą w przygotowaniu do małżeństwa.
  6. W sobotę Święto Św. Mateusza, apostoła i ewangelisty. O godzinie 16.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i Różaniec.
  7. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy rocznicę poświęcenia naszego Kościoła. O godzinie 7.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. O godzinie 15.30 Msza w intencji Parafian oraz w intencji Budowniczych i Ofiarodawców naszego Kościoła, której przewodniczyć będzie Biskup Adam Wodarczyk. Do udziału zapraszam Parafian i Poczty Sztandarowe. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej Parafii.
  8. Kończą się prace remontowe w naszym kościele. Wszystkim zaangażowanym w to dzieło składam serdeczne Bóg zapłać.
  9. Kancelaria Parafialna czynna jest w dni powszednie od poniedziałku do piątku bezpośrednio po Mszach Świętych,  za wyjątkiem środy.
  10. Przypominam o dokonywaniu opłat za przedłużanie rezerwacji grobów na cmentarzu.
  11. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego przeczytamy o tym dlaczego krzyż – znak męki Chrystusa jest tak bardzo atakowany, a także - jak doszło do odnalezienia relikwii krzyża świętego oraz jak reagować, kiedy dzieci dokonują złych życiowych wyborów. Jest też wrześniowy numer „Małego Gościa Niedzielnego”, a w nim o gwarantowanej pomocy świętych na trudy nowego roku szkolnego, o szybkim, zwrotnym i niewidzialnym – supernowoczesnym myśliwcu F35. Do MGN dołączony jest dodatek – plastikowa linijka.