V Niedziela Wielkanocna - 21.04.2024r.

1. Dziś 5 Niedziela Wielkanocna. O godzinie 7.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. O godzinie 10.30 Msza w intencji zmarłego Księdza Proboszcza Kazimierza Wolnego w 6 rocznicę śmierci. O godzinie 14.30 Nieszpory niedzielne, a o godzinie 15.00 Msza z udzielaniem sakramentu chrztu i błogosławieństwem rocznego dziecka. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby Parafii. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.
  2. Zewnętrznymi oznakami przeżywanego Okresu Wielkanocnego są: krzyż z czerwoną stułą, paschał i figura Zmartwychwstałego umieszczone przy ołtarzu. W niedziele wielkanocne przed Sumą mają miejsce tradycyjne procesje z Symbolami Chrystusa Zmartwychwstałego. Zapraszam Poczty Sztandarowe do udziału w tych procesjach.
  3. W poniedziałek Święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. Jest to też Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.
  4. We wtorek po Mszy Modlitwy do świętego Antoniego.
  5. W środę 1 maja Święto Świętego Józefa, rzemieślnika. O godzinie 17.30 pierwsze Nabożeństwo Majowe i o godzinie 18.00 Msza w intencji Rzemieślników.
  6. Zapraszam do udziału w nabożeństwach majowych dorosłych, młodzież i dzieci. Dzieci zbierać będą w czasie tych nabożeństw specjalne obrazki. Nabożeństwa będą miały miejsce w tradycyjnych godzinach.
  7. W tym tygodniu obchodzimy I Czwartek, I Piątek i I Sobotę miesiąca.
  8. W czwartek wspomnienie Świętego Atanazego, biskupa i doktora Kościoła. Spowiedź dla uczniów Szkoły Podstawowej od godziny 16.00 do 17.00.
  9. W piątek Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze o godzinie 8.00, 11.00 /wyjątkowo/  i 15.00. Msza o godzinie 11.00 sprawowana będzie w intencji Ojczyzny i Strażaków. Zapraszam na nią Poczty Sztandarowe. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby Parafii.
  10. W sobotę wspomnienie Świętego Floriana, męczennika, patrona Archidiecezji, Strażaków i Hutników.
  11. Przyszła niedziela to 6 Niedziela Wielkanocna. O godzinie 7.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. O godzinie 14.30 Nabożeństwo Majowe, a o godzinie 15.00 Msza popołudniowa. Kolekta przeznaczona jest na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. W tym dniu swoje rekolekcje przed święceniami prezbiteratu rozpoczynają diakoni WŚSD w Katowicach. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
  12. W niedzielę 2 czerwca będzie miał miejsce X Festyn Sołecko – Parafialny. Chętnych chcących wspomóc finansowo organizację tego przedsięwzięcia prosimy o kontakt z Panią Sołtys lub Księdzem Proboszczem.
  13. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym" między innymi rozmowa z rodzicami Heleny Kmieć, świeckiej misjonarki zamordowanej 7 lat temu w Boliwii, a także wywiad z kardynałem Giovannim Battistą Re o świętym Janie Pawle II. Jest już majowy numer „Małego Gościa Niedzielnego” dla dzieci i młodzieży, a w nim między innymi o świętym Janie Pawle II, który jako dziecko zawierzył swoje życie Maryi, o tym czy człowiek może latać jak ptak oraz o podróży przez Afrykę na hulajnodze – 2 tysiące kilometrów w miesiąc. Jest też nowy numer dwumiesięcznika „Gość Historia”, a w nim między innymi o tym kiedy zaczął się kult maryjny, skąd wzięły się rysy na ikonie jasnogórskiej, kulisy pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski, tajemnice Kaplicy Sykstyńskiej oraz średniowieczne kazania dla dzieci. Cena tego wydawnictwa to 12 złotych.

W związku z sytuacją pandemiczną spotkania dzieci przygotowujących się do Wczesnej Komunii Świętej zostają zawieszone.

Nowa data rozpoczęcia spotkań zostanie podana w terminie późniejszym.