XV Niedziela Zwykła - 14.07.2024r.

1. Dziś 15 Niedziela Zwykła. O godzinie 7.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Msze o godzinie 8.00 i 10.30. Kolekta przeznaczona jest na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.
  2. W poniedziałek wspomnienie świętego Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.
  3. We wtorek wspomnienie NMP z Góry Karmel. Po Mszy modlitwy do Św. Antoniego.
  4. W środę nie będzie Mszy o godzinie 7.00.
  5. W czwartek o godzinie 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, na zakończenie o godzinie 17.45 Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  6. W sobotę o godzinie 16.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i Różaniec.
  7. W przyszłą niedzielę o godzinie 7.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Msze o godzinie 8.00, 10.30 i 15.00. O godzinie 10.30 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji kierowców i podróżujących. Zapraszam na nią Poczty Sztandarowe. Poświęcenie pojazdów będzie miało miejsce w sobotę po Mszy o godzinie 17.00 i w niedzielę po wszystkich Mszach. O godzinie 14.30 Nieszpory niedzielne i o godzinie 15.00 Msza z udzielaniem sakramentu chrztu i błogosławieństwem rocznego dziecka. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej Parafii – specjalna – na pokrycie kosztów remontu elewacji kościoła. Obchodzimy wtedy IV Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, ustanowiony przez papieża Franciszka.
  8. Kancelaria Parafialna czynna jest dni powszednie od poniedziałku do piątku bezpośrednio po Mszy Świętej, za wyjątkiem środy.
  9. Trwa okres wakacji i urlopów. Wszystkim wypoczywającym życzę spokojnego, błogosławionego i bezpiecznego wypoczynku. Nie zapominajmy w tym czasie o obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej niedzielnej. Zachęcam w tym okresie do poświęcenia części swego czasu na lekturę Pisma Świętego, książek i czasopism religijnych. Zaleca się także rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa, sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie możliwość udziału w niedzielnej Mszy Świętej.
  10. Poszukujemy Katechetki lub Katechety do pracy w Szkole Podstawowej w Studzienicach jako zastępstwo w roku szkolnym 2024/25. Informacje można uzyskać pod parafialnymi numerami telefonów.
  11. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym" między innymi artykuły o tym, czym zajmują się jałmużnicy i na czym polega ich posługa. Jest też wakacyjny numer „Małego Gościa Niedzielnego” dla dzieci i młodzieży, a w nim między innymi o zdobywcach nieba, o ważnych datach w historii Polski, o pielgrzymie z Piekar Śląskich, który wyruszył pieszo do Rzymu, rowerem do Ziemi Świętej i samolotem do Japonii. Jest też dwumiesięcznik „Gość Historia”, a w nim między innymi o tym czy święty Piotr naprawdę przebywał w Rzymie oraz jak wyglądało życie religijne podczas Powstania Warszawskiego. Cena tego wydawnictwa to 12 złotych. Do nabycia jest także „Gość Extra” w cenie 14 złotych poświęcony matkom: Matce Jezusa, matkom świętych, świętym matkom oraz matkom wielkich dzieł w Kościele.

W związku z sytuacją pandemiczną spotkania dzieci przygotowujących się do Wczesnej Komunii Świętej zostają zawieszone.

Nowa data rozpoczęcia spotkań zostanie podana w terminie późniejszym.