XXX Niedziela Zwykła - 24.10.2021r.

1. Dzisiaj 30 Niedziela Zwykła. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny O godzinie 7.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. O godzinie 15.00 Msza z błogosławieństwem rocznego dziecka. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby misji. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary.
  2. Trwa miesiąc październik. Zapraszam do udziału w nabożeństwach różańcowych. Dzieci, które zbierają obrazki w czasie Różańca, proszę o dostarczenie ich do Kościoła w Uroczystość Wszystkich Świętych lub w Dzień Zaduszny.
  3. W czwartek Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
  4. W sobotę Święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Katowicach.
  5. W przyszłą niedzielę o godzinie 7.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. O godzinie  15.00 Msza popołudniowa. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej Parafii.
  6. Obowiązują rozporządzenia odnośnie uczestnictwa w liturgii. Zniesiona została dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej Limit wiernych w kościele wynosi 75% miejsc - w naszym kościele jest to 225 osób. Limity nie dotyczą osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19. Obowiązują maseczki zakrywające usta i nos. Na zewnątrz uczestnicy przebywają w odległości nie mniejszej niż 1,5 m od siebie. Nie ma transmisji internetowych z naszego kościoła.
  7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Najnowszy „Gość Niedzielny” przypomina postać papieża Jana Pawła I, którego beatyfikację zaplanowano na przyszły rok. Znajdziemy też artykuł, który pomaga lepiej zrozumieć liturgię i wyjaśnia, czym różni się ona od zwykłej modlitwy. Jest też listopadowy numer „Małego Gościa Niedzielnego”, a w nim między innymi komiks o księdzu Janie Masze, który zostanie ogłoszony błogosławionym, a także artykuły o podmorskim gazociągu oraz o Zespole Pieśni i Tańca Mazowsze, który na swoje koncerty zabiera około 1000 strojów.

W związku z sytuacją pandemiczną spotkania dzieci przygotowujących się do Wczesnej Komunii Świętej zostają zawieszone.

Nowa data rozpoczęcia spotkań zostanie podana w terminie późniejszym.