I Niedziela Wielkiego Postu - 18.02.2024r.

1. Dzisiaj I Niedziela Wielkiego Postu obchodzona jako Niedziela Trzeźwości. O godzinie 7.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. O godzinie 14.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które głosić będzie Ojciec Marek Kołodziejczyk – Franciszkanin z Harmęż. O godzinie 15.00 Msza popołudniowa. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby misji prowadzonych przez ojców Oblatów. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie  złożone ofiary.
  2. Kończymy dziś rekolekcje wielkopostne. Serdeczne Bóg zapłać Ojcu Dawidowi Stefaniszynowi – Oblatowi Maryi Niepokalanej, który je prowadził.
  3. We wtorek po Mszy Modlitwy do Świętego Antoniego.
  4. W środę o godzinie 7.30 Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.
  5. W czwartek Święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. O godzinie 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, na zakończenie o godzinie 17.45 Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  6. W piątek o godzinie o godzinie 17.00 Droga Krzyżowa. Wypominki na Drogę Krzyżową można składać w zakrystii.
  7. W sobotę o godzinie 16.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i Różaniec.
  8. W przyszłą niedzielę – II Wielkiego Postu - o godzinie 7.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Kolekta w tym dniu przeznaczona będzie na potrzeby naszej Parafii.  O godzinie 14.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a o 15.00 Msza popołudniowa. Będziemy gościć w naszej Parafii Siostry Córki Bożej Miłości z Jastrzębia Zdroju, które podzielą się z nami świadectwem swojego życia zakonnego i opowiedzą o swoim Zgromadzeniu Zakonnym. Po Mszach będzie można złozyć dar materialny na rzecz tego Zgromadzenia.
  9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” rozpoczynamy wielkopostną szkołę modlitwy, w której nauczycielem jest sam Jezus, a podstawą – przypowieści o modlitwie. W pierwszej odsłonie „Ojcze nasz" i znaczenie wytrwałości w modlitwie. Jest też marcowy już numer „Małego Gościa Niedzielnego” dla dzieci i młodzieży, a w nim między innymi rozmowa z salwatorianinem ks. Kamilem Leszczyńskim o filarach Wielkiego Postu, historia Ron`yego, palestyńskiego katolika, który w Betlejem prowadzi sklep z dewocjonaliami. Do MGN dołączony jest dodatek „Módl się z Jezusem”. Do nabycia jest także Gość Extra w cenie 14 złotych w całości poświęcony tematyce Wielkiego Postu.
  10. Od poniedziałku 19 lutego przyjmowane będą intencje na II półrocze 2024 roku. Godziny przyjmowania intencji:

19.02. – poniedziałek od 7.30 do 9.00 i od 16.00 do 17.00;

20.02. – wtorek od 8.00 do 9.00 i od 16.00 do 17.00;

22.02. – czwartek od 8.00 do 9.00 i od 15.30 do 16.45;

23.02. – piątek od 7.30 do 9.00 i od 15.30 do 16.45.

W poniedziałek i wtorek przyjmowane będą intencje dziękczynne: jubileusze, urodziny, a także okrągłe rocznice za zmarłych, zaś w czwartek i piątek przyjmowane będą pozostałe intencje. Od 26 lutego intencje będą przyjmowane w godzinach kancelaryjnych, w dni powszednie bezpośrednio po Mszach oprócz środy.

W związku z sytuacją pandemiczną spotkania dzieci przygotowujących się do Wczesnej Komunii Świętej zostają zawieszone.

Nowa data rozpoczęcia spotkań zostanie podana w terminie późniejszym.