II Niedziela Wielkiego Postu - 28.02.2021r.

1. Dzisiaj II Niedziela Wielkiego Postu. O godzinie 7.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. O godzinie 14.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a o godzinie 15.00 Msza z udzielaniem sakramentu chrztu i błogosławieństwem rocznego dziecka. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii. Po Mszach Świętych przed Kościołem zbiórka na Fundusz Misyjny Ad Gentes. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary.
  2. We wtorek po wieczornej Mszy Modlitwy do Świętego Antoniego.
  3. W środę o godzinie 7.30 Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.
  4. W czwartek o 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  5. W piątek o godzinie 7.00 msza w intencji Czcicieli NSPJ, a po niej Nabożeństwo do NSPJ zaś o godzinie 17.00 Droga Krzyżowa. Wypominki na Drogę Krzyżową można składać w zakrystii.
  6. W sobotę o godzinie 16.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i Różaniec.
  7. W przyszłą niedzielę o godzinie 7.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. O godzinie 14.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej Parafii.
  8. Narzeczonych zawierających w tym roku związek małżeński proszę o kontakt w sprawie spisania protokołu,  a narzeczonych planujących ślub w 2022 roku o podanie w Kancelarii jego daty.
  9. Od poniedziałku 1 marca w kościele przyjmowane będą intencje na drugie półrocze 2021 roku w godzinach:

01.03. - poniedziałek od 7.30 do 9.00 i od 16.00 do 17.00;

02.03. - wtorek od 7.30 do 9.00 i od 16.00 do 17.00;

04.03. - czwartek od 7.30 do 9.00 i od 16.00 do 17.00;

05.03. – piątek od 7.30 do 9.00 i od 15.30 do 16.30;

W poniedziałek i wtorek przyjmowane intencje dziękczynne: jubileusze, urodziny, a także okrągłe rocznice za zmarłych.

Od czwartku 4 marca przyjmowane będą pozostałe intencje. Od poniedziałku 8 marca intencje będą przyjmowane w godzinach kancelaryjnych

1. Dalej obowiązują rozporządzenia władz państwowych odnośnie uczestnictwa w liturgii. W naszym kościele w liturgii może uczestniczyć jednorazowo 25 osób, zachowujących obowiązek zakrywania ust i nosa. Na zewnątrz uczestnicy przebywają w odległości nie mniejszej niż 1,5 m od siebie i realizują obowiązek zakrywania ust i nosa. We Mszy Świętej uczestniczą osoby z rodziny zamawiającej intencję mszalną. W niedziele i święta Msza o godzinie 10.30 transmitowana jest w internecie. Bardzo proszę do zastosowanie się do tych zasad.
  2. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym między innymi druga część rekolekcji wielkopostnych z ks. Franciszkiem Blachnickim, a także o pomocy Kościoła dla niepłodnych małżeństw oraz o bardzo ciekawym programie ascetycznym dla mężczyzn. Jest też marcowy numer Małego Gościa Niedzielnego, a w nim między innymi    o tym, że lekarstwo w szufladzie nikomu nie pomoże, czyli rozmowy o spowiedzi na początek Wielkiego Postu, a także o tym, że zanim wstąpiła do zakonu, pracowała jako pomoc domowa i opiekunka dzieci, czyli o mało znanym elemencie biografii św. Faustyny Kowalskiej oraz o najgłębszym basenie świata, który znajduje się w Polsce i jest świetnym miejscem do nauki nurkowania.
  3. W przyszłą niedzielę w Studzienicach prowadzona będzie zbiórka na rzecz Filipka Cholewy chorego na SMA.

W związku z sytuacją pandemiczną spotkania dzieci przygotowujących się do Wczesnej Komunii Świętej zostają zawieszone.

Nowa data rozpoczęcia spotkań zostanie podana w terminie późniejszym.