VI Niedziela Wielkanocna - 09.05.2021r.

1. Dzisiejsza niedziela to VI Niedziela Wielkanocna. O godzinie 7.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Na Mszach o godzinie 10.00 i 12.00 przeżywać będziemy Uroczystość I Komunii Świętej. O godzinie 14.30 Nabożeństwo Majowe. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziś też swoje rekolekcje przed święceniami prezbiteratu rozpoczynają diakoni naszego Seminarium Duchownego.
  2. Wszystkie dzisiejsze Msze transmitowane będą w internecie.
  3. Trwa miesiąc maj. Zapraszam wszystkich do udziału w Nabożeństwach Majowych.
  4. W poniedziałek, wtorek i w środę przypadają Dni Krzyżowe. Modlitwy o urodzaje odmówimy w ramach Nabożeństw Majowych.
  5. Od wtorku do piątku Dzieci I Komunijne w swoich grupach gromadzą się na Mszy o godzinie 16.45 i Nabożeństwie Majowym o godzinie 17.30.
  6. W czwartek 13 dzień miesiąca. Zapraszam do udziału w Nabożeństwie Fatimskim, które rozpoczniemy Nabożeństwem Majowym o 17.30, następnie Msza Święta i Różaniec.
  7. W piątek Święto Świętego Macieja, apostoła. Rozpoczyna się Nowenna do Ducha Świętego.
  8. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. O godzinie 7.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej Parafii. W tym dniu w naszej Parafii na Mszach o godzinie 16.00 i 18.00 będzie miało miejsce Bierzmowanie uczniów klasy VIII Szkoły Podstawowej. Sakramentu Bierzmowania udzielać będzie Ks. Biskup Marek Szkudło.
  9. Spotkania dla kandydatów do bierzmowania odbędą się: - w środę 12 maja o godzinie 18.30 i w piątek 14 maja o godzinie 18.30 / ze świadkami /.
  10. Obowiązują rozporządzenia władz państwowych odnośnie uczestnictwa w liturgii. W naszym kościele w liturgii może uczestniczyć 25 osób, zachowujących obowiązek zakrywania ust i nosa i zajmujących wyznaczone miejsca. Na zewnątrz uczestnicy przebywają w odległości nie mniejszej niż 1,5 m od siebie i realizują obowiązek zakrywania ust i nosa. We Mszy Świętej wewnątrz Kościoła uczestniczą osoby z rodziny zamawiającej intencję mszalną. W niedziele i święta msza / zasadniczo o 10.30 / transmitowana jest     w internecie. Proszę o zastosowanie się do tych zasad.
  11. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym znajdziemy bardzo praktyczny dodatek – Litanię Loretańską do NMP z nowymi wezwaniami. Warto też przeczytać między innymi o tym, jak ważni dla wspólnoty Kościoła są seniorzy. W majowym Małym Gościu Niedzielnym wyjątkowy dodatek z okazji trwającego Roku św. Józefa - obraz z wizerunkiem opiekuna Jezusa oraz modlitwą za jego wstawiennictwem, a także o tym dlaczego św. Jan sprowadził Matkę Bożą do Efezu oraz o pierwszej złotej medalistce olimpijskiej z Polski.

W związku z sytuacją pandemiczną spotkania dzieci przygotowujących się do Wczesnej Komunii Świętej zostają zawieszone.

Nowa data rozpoczęcia spotkań zostanie podana w terminie późniejszym.