XXV Niedziela Zwykła - Rocznica Poświęcenia Kościoła Parafialnego - 24.09.2023r.

 

  1. Dzisiaj obchodzimy rocznicę poświęcenia naszego Kościoła. O godzinie 7.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. O godzinie 10.30 Msza Święta w intencji Parafian oraz w intencji Budowniczych i Ofiarodawców naszego Kościoła, a także zmarłych Proboszczów: Ks. Wolnego i ks. Piotrowicza. Do udziału zapraszam Parafian i Poczty Sztandarowe. O godzinie 14.30 Nieszpory, a o godzinie 15.00 Msza z udzielaniem sakramentu chrztu. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii, zaś po Mszach przed kościołem zbiórka na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Meksyku. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.
  2. We wtorek po Mszy wieczornej modlitwy do Świętego Antoniego. Imieniny obchodzi arcybiskup senior Damian Zimoń. Pamiętajmy o Nim w modlitwie.
  3. W środę wspomnienie Świętego Wincentego a Paulo, prezbitera. O godzinie 7.30 Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.
  4. W czwartek wspomnienie Świętego Wacława, męczennika. O godzinie 00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, a na jej zakończenie o godzinie 17.45 Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  5. W sobotę Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. O godzinie 16.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i Różaniec.
  6. W przyszłą niedzielę o godzinie 7.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. O godzinie 14.30 pierwsze Nabożeństwo Różańcowe, a o godzinie 15.00 Msza popołudniowa. Kolekta przeznaczona będzie na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.
  7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym" między innymi: o przyczynach kryzysów wśród kapłanów i sposobach na pomaganie księżom przeżywającym trudności, o wizycie papieża Franciszka w Marsylii, o tym, co to znaczy „czynić uczniów" i jak głosić ewangelię, by inni chcieli jej słuchać, jakie są możliwości zastąpienia Funduszu Kościelnego, o trzęsieniu ziemi w Maroku, które stało się sprawdzianem ludzkiej solidarności oraz o tym jak powinniśmy traktować badania nad modelami embrionów. Jest też październikowy numer „Małego Gościa Niedzielnego” – dla dzieci i młodzieży, a w nim między innymi o pięknie modlitwy różańcowej, o tym co powiedziała Matka Boża w Fatimie, o Camino – pieszej pielgrzymce do Santiago de Compostela, o księgach używanych w liturgii, o misji franciszkańskiej w Ugandzie oraz o poszukiwaniu skarbów za pomocą wykrywacza metali.

          

Parafia Świętego Jana Chrzciciela w Studzienicach

poszukuje osoby chętnej do podjęcia pracy

jako ORGANISTA.

 

Informacje pod numerami telefonów:

32 211 51 50

790 390 447.

 W związku z sytuacją pandemiczną spotkania dzieci przygotowujących się do Wczesnej Komunii Świętej zostają zawieszone.

 Nowa data rozpoczęcia spotkań zostanie podana w terminie późniejszym.

menu