III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 24.03.2019r.

1. Dzisiaj III Niedziela Wielkiego Postu. O godzinie 7.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. O godzinie 14.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a o godzinie 15.00 Msza popołudniowa. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary.
  2. Po Mszach Świętych można nabywać świece – paschaliki, z których dochód przeznaczony jest na działalność Caritas, a które można będzie wykorzystać w czasie Liturgii Wigilii Paschalnej.
  3. W poniedziałek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym dniu w naszym kościele o godzinie 17.00 będzie miało miejsce bierzmowanie klasy VIII SP i klas III Gimnazjum. Bierzmowania udzielać będzie Ks. Biskup Marek Szkudło.
  4. We wtorek po Mszy wieczornej Modlitwy do Świętego Antoniego. Po nich w salce katechetycznej spotkanie w ramach Katechezy Dorosłych. Serdecznie na to spotkanie zapraszam.
  5. W środę o godzinie 7.30 Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.
  6. W czwartek o godzinie 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  7. W piątek o godzinie 17.00 Droga Krzyżowa. Wypominki na Drogę Krzyżową można składać w zakrystii.
  8. W sobotę o godzinie 16.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i Różaniec.
  9. Przyszła niedziela to IV Niedziela Wielkiego Postu zwana Niedzielą Radości /Laetare/. W tradycji rzymskiej jest to „niedziela róż”, ponieważ w tym dniu obdarowywano się pierwszymi kwiatami zakwitających róż, a Ojciec Święty poświęcał złotą różę, którą ofiarowywał osobie zasłużonej dla Kościoła. O godzinie 7.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. O godzinie30 Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym, a o godzinie 15.00 Msza popołudniowa. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii.
  10. Wszystkich chętnych do śpiewania Męki Pańskij w Niedzielę Palmową zapraszamy na spotkanie - próbę w przyszłą niedzielę o godzinie 9.00.
  11. W naszej Parafii chcielibyśmy założyć Grupę Dorosłych Lektorów. W związku z tym wszystkich chętnych do czytania Słowa Bożego w czasie Mszy Świętych, zarówno kobiety i jak i mężczyzn zapraszam do zgłoszenia się w zakrystii lub Kancelarii Parafialnej.
  12. Nasza Parafia wraz z Biurem Santiago Tours organizuje w dniach 29.06. 06.07.2019r. Pielgrzymkę do Hiszpanii  / m.in. Montserrat / i Franji / m.in. Lourdes/. Szczegóły na parafialnej stronie internetowej. Zapisy w Kancelarii Parafialnej. Zapisanych uczestników proszę o wpłatę I raty w wysokości 1500 złotych w Kancelarii lub na konto parafialne.
  13. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” znajdziemy bardzo przydatny nie tylko w Wielkim Poście dodatek – rachunek sumienia, który pomoże dobrze przygotować się do spowiedzi; a także: o tym, czy możliwa jest spowiedź przez telefon albo przez Internet oraz czemu służy tajemnica spowiedzi. W najnowszym kwietniowym już „Małym Gościu Niedzielnym” specjalny dodatek - naklejki do kalendarza wielkopostnego oraz: ks. Bartłomiej Kuźnik tłumaczy, dlaczego Wielki Post to czas wyjątkowy; Magdalena Gros daje konkretne, praktyczne wskazówki, co zrobić, żeby dobrze przeżyć ten czas. Dowiemy się także o fotografii Jezusa, czyli o tym, że Chusta z Manoppello i Całun Turyński nałożone na siebie przedstawiają twarz tego samego mężczyzny.