Niedziela Palmowa - 05.04.2020r.

1. Dzisiejsza niedziela to Niedziela Palmowa. Msze o godzinie 8.00 i 10.30.
  2. Zapraszam do Adoracji Najświętszego Sakramentu dzisiaj od godziny 11.30 do 17.00 oraz od poniedziałku do środy od 7.30 do 17.45.
  3. W tym tygodniu przeżywać będziemy najważniejsze tajemnice naszej wiary – Triduum Paschalne, przygotowujące nas do Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego.

Wielki Czwartek: Msza Wieczerzy Pańskiej o 18.00.

Wielki Piątek: o godzinie 10.00 Droga Krzyżowa, a o godzinie 15.00 Koronka rozpoczynająca Nowennę do Miłosierdzia Bożego. O godzinie 18.00 Ceremonie Wielkiego Piątku. W tym dniu obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Wielka Sobota: o godzinie 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.  O godzinie 20.00 Ceremonie Wigilii Paschalnej.

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego: Msza Rezurekcyjna o godzinie 6.00. Pozostałe msze o godzinie 8.00 i 10.30. O godzinie 15.00 Nieszpory Świąteczne połączone z Koronką do Miłosierdzia Bożego.

Poniedziałek Wielkanocny: Msze Święte o godzinie 8.00 i 10.30. Po Mszach Koronka do Miłosierdzia Bożego.

1. W związku z zarządzeniem Arcybiskupa Katowickiego odnośnie sprawowania liturgii bez udziału wiernych, zarówno msze, jak i nabożeństwa transmitowane będą w internecie.
  2. Z tyłu kościoła wyłożone są teksty błogosławieństwa stołu wielkanocnego, a także mały przewodnik po Triduum Paschalnym wydany przez redakcję Gościa Niedzielnego. Zachęcam do zabrania tych tekstów w czasie indywidualnej modlitwy w kościele. Pojawi się tam też paschalny numer „Gościa Niedzielnego". Będzie to wydanie obejmujące dwie niedziele – Niedzielę Zmartwychwstania oraz Miłosierdzia Bożego Numer ten ukaże się bez dodatków diecezjalnych, których drukowanie jest obecnie niemożliwe. Cena nie ulega zmianie i wynosi 6 zł. Można będzie też nabyć majowy już numer „Małego Gościa Niedzielnego".
  3. Składam serdeczne podziękowania tym wszystkim, którzy składają ofiary za pośrednictwem konta parafialnego.
  4. Zachęcam też, aby wszelkie wpłaty jakie zamierzacie złożyć na cele parafialne z racji Niedzieli Palmowej i Wielkiego Tygodnia zostały przeznaczone na zakup respiratorów dla Jednoimiennego Szpitala Zakaźnego w Tychach (Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Tychach).

Można to uczynić poprzez wpłatę na konto:

Caritas Archidiecezji Katowickiej:

(96 1050 1214 1000 0090 3169 8062).

Tytuł: OFIARA - KORONAWIRUS.