XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 17.11.2019r.

1. Dziś 33 Niedziela Zwykła. O godzinie 7.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Przeżywamy dzisiaj Dzień Muzyki Liturgicznej oraz Światowy Dzień Ubogich. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary.
  2. We wtorek po Mszy modlitwy do świętego Antoniego, a po nich spotkanie w ramach Katechezy Dorosłych w salce katechetycznej. Wszystkich chętnych bardzo serdecznie zapraszam.
  3. W środę o godzinie 15.30 Msza w intencji Seniorów naszej Parafii. Serdecznie na nią wszystkich zapraszam. Nie będzie w tym dniu mszy o 7.00.
  4. W czwartek o godzinie 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  5. W sobotę o godzinie 16.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i Różaniec.
  6. W przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Z racji tej Uroczystości można uzyskać odpust zupełny odmawiając pobożnie Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi i spełniając zwykłe warunki odpustu. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej Archidiecezji. O godzinie 7.40 Godzinki  o Niepokalanym Poczęciu NMP. O 14.30 Nieszpory niedzielne, a o godzinie 15.00 Msza popołudniowa.
  7. Hospicjum Świętego Ojca Pio w Pszczynie dziękuje za złożone ofiary pieniężne w dniu Wszystkich Świętych. Zebrana kwota wyniosłą 1959,60 zł.
  8. Kancelaria Parafialna czynna jest w dni powszednie, bezpośrednio po Mszach Świętych, za wyjątkiem środy.
  9. Przypominam o dokonywaniu opłat za przedłużanie rezerwacji grobów na cmentarzu.
  10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego znajdziemy między innymi wywiad z Abby Johnson, która pracowała w klinice aborcyjnej, a teraz jest działaczką pro-live. Na podstawie jej doświadczeń zrealizowano film „Nieplanowane”, a także artykuły o orędziu papieża na Światowy Dzień Ubogich oraz o tym, dlaczego Anioł Stróż nie ochronił ojca Pio. Cena Gościa wynosi 6 złotych. Jest też jeszcze listopadowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci i młodzieży. Zachęcam do lektury obu tych czasopism.