XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA - 11.11.2018r.

1. Dziś 32 Niedziela Zwykła. O godzinie 7.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Obchodzimy Święto 100 – lecia Odzyskania Niepodległości. Msza w intencji Ojczyzny o godzinie 10.30. Zapraszam Parafian i Poczty Sztandarowe. O 14.30 Nieszpory niedzielne, a o 15.00 Msza popołudniowa. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii, zaś po Mszach przed Kościołem zbiórka na Fundację Papieską – Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
  2. We wtorek o godzinie 18.00 Msza w intencji Czcicieli MB Fatimskiej, a po niej modlitwy do świętego Antoniego.
  3. W środę o godzinie 7.30 Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.
  4. W czwartek o godzinie 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  5. W piątek o godzinie 18.00 Msza Młodzieżowa, na którą zapraszam całą naszą młodzież, a obowiązkowo uczniów, którzy przygotowują się do bierzmowania oraz uczestniczących w przygotowaniu do małżeństwa.
  6. W sobotę o godzinie 16.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i Różaniec.
  7. W przyszłą niedzielę o godzinie 7.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Przeżywać będziemy Dzień Muzyki Liturgicznej oraz Światowy Dzień Ubogich. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej Archidiecezji.
  8. W środę 21 listopada o godzinie 15.30 Msza w intencji Seniorów naszej Parafii. Serdecznie na nią wszystkich zapraszam. Po Mszy spotkanie w Remizie OSP organizowane przez Radę Sołecką. Chętnych, urodzonych w roku 1953 i wcześniej zachęcamy do udziału. Prosimy o zapisanie się na listach dostępnych w naszych sklepach do 15 listopada.
  9. Kancelaria Parafialna czynna jest w dni powszednie, bezpośrednio po Mszach Świętych, za wyjątkiem środy.
  10. Przypominam o dokonywaniu opłat za przedłużanie rezerwacji grobów na cmentarzu.
  11. Nasza Parafia wraz z Biurem Santiago Tours organizuje w dniach 29.06. 06.07.2019r. Pielgrzymkę do Hiszpanii / m.in. Montserrat / i Francji / m.in. Lourdes/. Szczegóły na parafialnej stronie internetowej. Zapisy w Kancelarii Parafialnej.
  12. Serdeczne Bóg zapłać w imieniu Pracowników, Wolontariuszy i Podopiecznych Hospicjum Św. Ojca Pio w Pszczynie za każdy dar serca złożony na rzecz Hospicjum.
  13. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego: o tym, że dla polskiego życia społecznego Kościół katolicki był tą instytucją społeczną, która najsilniej jednoczyła Polaków ze wszystkich trzech zaborów. Ponadto w „Gościu”: o czym mówi końcowy dokument XV Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów  w Rzymie oraz dlaczego prąd podrożeje i jakie będą tego konsekwencje. Jest też  listopadowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci i młodzieży, a w nim o Stadionie Narodowym w Warszawie, o tym czym różni się flaga od barw narodowych. Do Małego Gościa dołączony jest komiks „Skauci Niepodległej” – o harcerzach, którzy walczyli za Polskę.