XXV Niedziela Zwykła - 20.09.2020r.

1. Dziś 25 Niedziela Zwykła. O godzinie 7.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. O godzinie 11.00 ostatnia z tegorocznych Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej. O godzinie 15.00 Msza popołudniowa. Kolekta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.
  2. Msze w tym tygodniu: w poniedziałek o godzinie 7.00 oraz od wtorku do piątku o godzinie 18.00.
  3. We wtorek o godzinie 16.30 w kościele spotkane rodziców i dzieci przygotowujących się do Wczesnej Komunii Świętej. Po Mszy wieczornej modlitwy do Świętego Antoniego.
  4. W środę o godzinie 17.45 Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  5. W czwartek o godzinie 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  6. W piątek na mszę o godzinie 18.00 zapraszam uczniów klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej oraz I klasy Szkoły Średniej przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.
  7. W sobotę o godzinie 16.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i Różaniec.
  8. W przyszłą niedzielę o godzinie 7.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. O godzinie 14.30 na nieszpory dziękczynne zapraszam w strojach komunijnych wszystkie dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Świętej i ich rodziców. O godzinie 15.00 Msza popołudniowa. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej Parafii.
  9. Bierzmowanie uczniów obecnej klasy I szkoły średniej będzie miało miejsce w środę 28 października o godzinie 19.15 w naszym kościele.
  10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego przeczytamy między innymi o mediach społecznościowych, które są jak fala powodziowa, niosąc ze sobą wszystko - skarby i śmieci. Prawdę od fałszu trudno tu oddzielić. Tymczasem wolność słowa wiąże się z odpowiedzialnością; a także o siostrze zakonnej, która przez 14 lat pracowała w slumsach oraz rozmowa z autorem książki „Życie po śmierci” na temat tak zwanej śmierci klinicznej - czy jest to przejaw łaski czy iluzja? Jest też wrześniowy numer Małego Gościa Niedzielnego, a w nim między innymi o tym, jak polskie dzieci mogą wspierać swoich rówieśników z Syrii oraz o pracowitych pszczołach. W Małym Gościu Niedzielnym znajdziemy też naklejki na zeszyty na nowy rok szkolny.
  1. Obchody liturgiczne tygodnia:

- 21 września – Święto świętego Mateusza, apostoła i ewangelisty;

- 23 września – Wspomnienie świętego Pio z Pietrelciny, prezbitera.