II Niedziela Zwykła - 19.01.2020r.

1. Dzisiaj II Niedziela Zwykła. O godzinie 7.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. O godzinie 14.30 Nieszpory Niedzielne, a o godzinie 15.00 Msza z udzielaniem sakramentu chrztu. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby Archidiecezji. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary.
  2. Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tej intencji.
  3. We wtorek po wieczornej Mszy Świętej Modlitwy do Świętego Antoniego.
  4. W środę o godzinie 7.30 Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.
  5. W czwartek o 17.30 Adoracja Żłobka i Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  6. W sobotę Święto nawrócenia św. Pawła. O godzinie 16.30 Adoracja Żłóbka i Różaniec.
  7. W przyszłą niedzielę o godzinie 7.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej Parafii.
  8. Wzorem lat ubiegłych będą odprawiane raz w miesiącu msze za zmarłych zalecanych w wypominkach rocznych. Zgłoszenia przyjmowane są w zakrystii.
  9. Przypominam o opłatach za rezerwację ławek. Można ich dokonać w godzinach urzędowania Biura Sołtysa.
  10. Siostry Boromeuszki zapraszają na koncert zespołu „SEGA BAND" dla Darczyńców Przyjaciół DPS, w dzisiejszą niedzielę o godzinie 16.00 w kaplicy Klasztorku w Pszczynie.
  11. Bierzmowanie klasy VIII SP będzie miało miejsce w Jankowicach i udzielać go będzie Arcybiskup Wiktor Skworc. Termin zostanie podany w najbliższym czasie.
  12. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym przeczytamy między innymi o tym, skąd się bierze pokój serca i dlaczego warto tracić czas na adoracji Najświętszego Sakramentu, a także: reportaż o jezuickim sanktuarium w Starej Wsi, które szczególnie wybrała sobie Matka Boża oraz przepis na doskonały domowy chleb. Jest też jeszcze styczniowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci i młodzieży. Zachęcam do lektury obu tych czasopism.