I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 18.02.2018r.

1. Dzisiaj I Niedziela Wielkiego Postu. O godzinie 7.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Kończymy nasze Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim za bardzo liczny udział w spotkaniach rekolekcyjnych. Dziękujemy Ojcu Rafałowi Kupczakowi ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej za prowadzenie zarówno Szkolnych jak i Parafialnych Rekolekcji. Podziękowania składam także Pani Katechetce i Nauczycielom ZSP w Studzienicach, za pomoc w przeprowadzeniu Rekolekcji Szkolnych  i uczniom za udział, również w Konkursie Piosenki Religijnej. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby misji prowadzonych przez Ojców Oblatów. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary.
  2. Dzisiaj także kończymy 40 godzinne nabożeństwo – Adorację Najświętszego Sakramentu. Adoracja od godziny 11.30 do 14.30. Zachęcam do modlitwy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. O godzinie 14.30 dzisiaj Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym. O godzinie 15.00 Msza z udzielaniem sakramentu chrztu i błogosławieństwem rocznych dzieci.
  3. We wtorek po Mszy Modlitwy do Świętego Antoniego.
  4. W środę o godzinie 7.30 Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  5. W czwartek o godzinie 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  6. W piątek o godzinie 17.00 Droga Krzyżowa Wypominki za zmarłych można składać w zakrystii.
  7. W sobotę o godzinie 16.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i Różaniec.
  8. W przyszłą niedzielę o godzinie 7.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. O godzinie 14.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej Parafii. Po Mszach Świętych przed Kościołem zbiórka na Fundusz Misyjny Ad Gentes.
  9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W najnowszym Gościu Niedzielnym między innymi: Wielki Post z ojcem Pio. Pierwsza odsłona cyklu wielkopostnego poświęcona spowiedzi. Ponadto w „Gościu”: o fenomenie rodziny, która wiele może dzięki miłości wzajemnej, o poszczeniu, które poprawia stosunek do życia i siebie samego oraz o Pokorze, którego nigdy dość, czyli zmarłym niedawno wybitnym polskim aktorze. Jest też nowy – marcowy numer Małego Gościa Niedzielnego, a w nim między innymi obrazek ze św. ojcem Pio oraz jego radami – jak dobrze się spowiadać oraz: o ojcu Pio opowiada jego były ministrant i jak zrobić własną grę planszową.