VI NIEDZIELA WIELKANOCNA - 26.05.2019r.

1. Dziś 6 Niedziela Wielkanocna. O godzinie 7.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Obchodzimy dziś Dzień Matki. O godzinie 10.30 Msza w intencji wszystkich Matek Naszej Parafii. O 14.30 Nabożeństwo Majowe, a o 15.00 Msza popołudniowa. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.
  2. Dzisiaj także ma miejsce tradycyjna Pielgrzymka Mężczyzn i Młodzieńców do MB Piekarskiej. Uczestniczą w niej też Pielgrzymi z naszej Parafii. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
  3. Kończy się miesiąc maj. Zapraszam wszystkich do udziału w ostatnich nabożeństwach majowych. Dzieci, które zbierają obrazki proszę o dostarczenie plansz do kościoła w czwartek i piątek.
  4. W poniedziałek, wtorek i w środę przypadają Dni Krzyżowe. Modlitwy o urodzaje będą miały miejsce przy Krzyżu obok Kościoła: w poniedziałek i w środę o godzinie 7.30 oraz we wtorek o 17.30.
  5. W czwartek o 18.30 spotkanie młodzieży chętnej do pomocy w czasie Festynu Sołecko Parafialnego.
  6. W piątek rozpoczyna się Nowenna do Ducha Świętego.
  7. W sobotę / I Sobotę miesiąca / o godzinie 16.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i Różaniec.
  8. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. O godzinie 7.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej Archidiecezji. W tym dniu odbędzie się też VII Festyn Sołecko – Parafialny.
  9. Obchód Chorych będzie miał miejsce przed Odpustem, w czasie Misji Parafialnych, w sobotę 22 czerwca.
  10. Uczestników Pielgrzymki do Hiszpanii i Francji proszę o wpłatę ostatniej części zaliczki w wysokości 1250 złotych do poniedziałku 27 maja w Kancelarii bądź na konto parafialne: PKO BP Tychy 68 1020 2528 0000 0002 0338 2777 podając imię i nazwisko oraz dopisek : Pielgrzymka III rata.
  11. Dziękuję za włączenie się w akcję "PIELUSZKA DLA MALUSZKA" organizowaną przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Katowickiej
  12. W czwartek 20 czerwca Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Rozpoczniemy ją Mszą Świętą na łące Państwa Białoń przy ulicy Wilczej, a następnie udamy się w Procesji ulicą Wilczą, Sarenek, ponownie Wilczą i św. Jana Pawła II do Kościoła, modląc się przy czterech ołtarzach: I – Pudełko Teresa i Andrzej, II – Szafron Anna i Dariusz, III – Grzechnik Dorota i Antoni, IV – Bałuch Teresa i Czesław. Wszystkim, którzy podjęli się tego trudu serdecznie dziękuję, zaś sąsiadów proszę o pomoc w przygotowaniu ołtarzy.
  13. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego: o tym, w jaki sposób mamy świętych przyczyniały się do świętości swych dzieci, a także o wyzwaniach, przed jakimi stoi obecnie polski Kościół, o tym czy Polska musi wypłacić odszkodowania za mienie pożydowskie, o sytuacji fizjoterapeutów, kolejnego protestującego środowiska i rozmowa z Ireną Santor o jej życiu i piosenkach. Jest też czerwcowy już numer Małego Gościa Niedzielnego, a w nim między innymi o pomocnikach Maryi – co robią i kto ich wymyślił, o tym dlaczego w I Piątek czcimy Serce Jezusa, a w I Sobotę Serce Matki Bożej, a także o tym na czym polega drukowanie w 3D. Do MGN dołączony jest obrazek z MB Częstochowską do pokolorowania.