XX Niedziela Zwykła - 14.08.2022r.

1. Dzisiaj 20 Niedziela Zwykła. Msze o godzinie 8.00, 10.30 i 15.00 / chrzty i roczki /. O godzinie 7.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, a o godzinie 14.30 Nieszpory niedzielne. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.
  2. Trwa miesiąc sierpień. Zachęcam w nim do zachowania trzeźwości i abstynencji.
  3. W poniedziałek przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to dzień ustawowo wolny od pracy, a jednocześnie święto nakazane. O godzinie 7.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Msze Święte w tym dniu o godzinie 8.00 i 10.30. Po Mszach poświęcenie ziół i kwiatów. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby Parafii.
  4. We wtorek po Mszy wieczornej Modlitwy do Świętego Antoniego.
  5. W środę Uroczystość świętego Jacka, prezbitera, głównego patrona Archidiecezji i Metropolii Katowickiej. O godzinie 7.30 nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.
  6. W czwartek o godzinie 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  7. W sobotę wspomnienie świętego Bernarda, opata i doktora Kościoła. O godzinie 16.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i Różaniec.
  8. W przyszłą niedzielę Msze o godzinie 8.00, 10.30 i 13.00. O godzinie 7.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby Parafii.
  9. Również w przyszłą niedzielę odbędzie się Pielgrzymka Kobiet i Dziewcząt do Piekar Śląskich. Wyjazd autokarem o godz. 7.00 z parkingu przy kościele. Zapisy przyjmowane są w zakrystii
  10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego znajdziemy między innymi artykuły o końcu ziemskiego życia Matki Jezusa oraz istocie kultu maryjnego, o Helenie Kmieć, świeckiej misjonarce, która została zabita w Boliwii. Do Dościa dołączona jest kolejna płyta z cyklu Biblia Audio, a na niej trzy księgi mądrościowe: Księga Hioba, Księga Psalmów i Księga Przysłów. Jest też jeszcze wakacyjny numer „Małego Gościa Niedzielnego” dla dzieci i młodzieży, a w nim wiele ciekawych artykułów dotyczących wakacji i szczególnych miejsc do odwiedzenia.
  11. Biuro Radia Maryja w Pszczynie organizuje pielgrzymkę 22 sierpnia – do Zakopanego na Krzeptówki do Sanktuarium MB Fatimskiej. Szczegółowe informacje pod numerami telefonów: 32 210 56 63 lub 536 601 452.

W związku z sytuacją pandemiczną spotkania dzieci przygotowujących się do Wczesnej Komunii Świętej zostają zawieszone.

Nowa data rozpoczęcia spotkań zostanie podana w terminie późniejszym.