IV NIEDZIELA WIELKANOCNA - 22.04.2018r.

1. Dzisiaj przeżywamy IV Niedzielę Wielkanocną – Niedzielę Dobrego Pasterza. O godzinie 7.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. O 14.30 Nieszpory, a o godzinie 15.00 Msza z udzielaniem sakramentu chrztu i błogosławieństwem rocznego dziecka. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary.
  2. Zewnętrznymi oznakami przeżywanego Okresu Wielkanocnego są: krzyż z czerwoną stułą, paschał i figura Zmartwychwstałego umieszczone przy ołtarzu. W niedziele wielkanocne przed Sumą będą miały miejsce tradycyjne procesje z Symbolami Chrystusa Zmartwychwstałego. Zapraszam Poczty Sztandarowe do udziału w tych procesjach.
  3. W poniedziałek Uroczystość Świętego Wojciecha, głównego patrona Polski. O godzinie 18.30 czynna będzie Poradnia  Życia Rodzinnego.
  4. We wtorek po wieczornej Mszy Modlitwy do Świętego Antoniego
  5. W środę przypada Święto Św. Marka Ewangelisty. Po Mszy przy krzyżu przed Kościołem modlitwy o urodzaje i błogosławieństwo w pracy.
  6. W czwartek o 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego. Po Mszy spotkanie Bractwa Szkaplerznego w salce katechetycznej.
  7. W sobotę o godzinie 16.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i Różaniec.
  8. W przyszłą niedzielę o godzinie 7.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Gościć będziemy kapłana z Parafii Świętego Marcina w Ćwiklicach, który wygłosi Słowo Boże i zbierze ofiary na tamtejszy zabytkowy kościół.
  9. Spotkanie organizacyjne dotyczące Pielgrzymki do Fatimy i Santiago de Compostela odbędzie się we wtorek 8 maja  o godzinie 18.30 w salce katechetycznej.
  10. W niedzielę 3 czerwca będzie miał miejsce VI Festyn Sołecko – Parafialny. Wszystkich chętnych chcących wspomóc finansowo organizację tego przedsięwzięcia proszę o kontakt z Panią Sołtys lub Księdzem Proboszczem.
  11. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego bezpłatny dodatek – adhortacja apostolska papieża Franciszka „Gaudete et exultate” – o świętości w świecie współczesnym. Ponadto w „Gościu”: czy Duch Święty może zmieniać Tradycję w Kościele oraz czego nie wiemy o zbrodni katyńskiej? Jest też już nowy – majowy Mały Gość Niedzielny dla dzieci i młodzieży, a w nim dodatek: szablon na laurkę dla mamy, o tym jak stawiać pierwsze kroki na rolkach oraz o 11-letnim łowcy przygód.
  12. Wszystkich składających zeznania podatkowe zachęcam do ofiarowania 1% podatku na organizacje charytatywne np. Caritas bądź Fundację np. wspomagającą Karolinkę Wierę. Szczegóły na stronie internetowej Parafii.