2019-10-22, Wtorek, Rok C, I, Wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża
Rz 5, 12. 15b. 17-19. 20b-21
Ps 40 (39), 7-8a. 8b-10. 17 (R.: por. 8a i 9a)
Por. Łk 21, 36
Łk 12, 35-38
2019-10-23, Środa, Rok C, I, Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Jana Kapistrana, prezbitera albo wspomnienie św. Józefa Bilczewskiego, biskupa
Rz 6, 12-18
Ps 124 (123), 1b-3. 4-6. 7-8 (R.: por. 8a)
Por. Mt 24, 42a. 44
Łk 12, 39-48
2019-10-24, Czwartek, Rok C, I, Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Antoniego Marii Clareta, biskupa
Rz 6, 19-23
Ps 1, 1-2. 3. 4 i 6 (R.: por. Ps 40 [39], 5a)
Flp 3, 8b-9a
Łk 12, 49-53

2019-09-28 - Dziękczynienie Bogu i ludziom

W tym roku obchodzimy 70 rocznicę poświęcenia naszego Kościoła Parafialnego, przypadającą dokładnie na dzień 25 września. Do tego dnia przygotowywaliśmy się duchowo poprzez udział w Misjach Świętych prowadzonych przez Ojców Oblatów Maryi Niepokalanej.

W niedzielę 22 września bardzo liczne grono Parafian uczestniczyło w uroczystej Mszy Świętej, której przewodniczył Biskup Adam Wodarczyk, a koncelebrowali ją wraz z nim ksiądz Andrzej Kumor i ksiądz Proboszcz Mirosław Friedrich.

Oprócz przygotowania duchowego zadbaliśmy też o wygląd naszej świątyni, przez remont instalacji elektrycznej, malowanie, renowację i pielęgnację terenów wokół kościoła oraz poprzez wiele innych prac, które miały na celu upiększenie naszego kościoła.

Zdecydowana większość prac została wykonana przez studzienickich Parafian i dlatego dziękuję za wszelkie dowody życzliwości, za pomoc i prace na rzecz parafii, za ofiarność i każde dobre słowo. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w prace zarówno w kościele, jak i wokół niego.

Kościół to nie tylko kamienna budowla, ale miejsce szczególnej obecności Boga, miejsce szczególnego spotkania człowieka z Bogiem, oraz miejsce naszego uświęcania się w życiu sakramentalnym i modlitewnym. Jest miejscem umacniania naszej wiary. Stąd nasza troska i o nasz rozwój duchowy, ale też i o ten budynek.

Niech ten trud wkładany przez Was w pracę, w ofiary materialne, ale przede wszystkim w modlitwę owocuje w Waszym życiu.

Wszystkim składam z serca płynące podziękowanie.

Bóg zapłać!!!

Ks. Proboszcz Mirosław Friedrich

Więcej zdjęć znajdziemy na  https://www.facebook.com/cogdziekiedywstudzienicach/

2019-09-14 - Informacja dotycząca cmentarza

W związku z zakończoną inwentaryzacją cmentarza

i w zgodzie z jego regulaminem, zwłaszcza z punktami 6 i 7:

/6/ Planując ustawienie nagrobka konieczne jest uzyskanie stosownego zezwolenia Parafii. W tym celu należy w Kancelarii uiścić przewidzianą w prawie zwyczajowym ofiarę.

/7/ Ofiara pochówkowa pobierana jest na okres 20 lat. Po 20-stu latach miejsce pochówku znów jest własnością Parafii, można na tym miejscu pochować innego zmarłego, chyba, że rodzina, bądź opiekunowie przedłużą w Kancelarii Parafialnej rezerwację na kolejne lata, składając stosowną ofiarę. Ofiary z cmentarza służą regulowaniu opłat za jego utrzymanie np. wywóz śmieci, rachunki za wodę.

Zwracam się z prośbą o sprawdzenie statusu rezerwacji miejsca cmentarnego bądź grobu i uiszczenie ewentualnej ofiary.

Można tego dokonać w Kancelarii Parafialnej, która jest czynna:

od poniedziałku do piątku bezpośrednio po Mszy Świętej, za wyjątkiem środy.

Ks. Proboszcz

Mirosław Friedrich

2017-06-13 - Informacje dotyczące I Komunii Świętej

Poniżej zamieszczamy treść zarządzenia Arcybiskupa Wiktora Skworca odnośnie zasad przystępowania do I Komunii Świętej w Archidiecezji Katowickiej.

W związku z tym do I Komunii Świętej w 2018 roku przystąpią:

uczniowie klas III Szkoły Podstawowej, którzy nie przystąpili wcześniej do tego Sakramentu

oraz

dzieci przygotowujące się do Wczesnej Komunii Świętej według dotychczasowych zasad.

2016-09-27 - GeoCmentarz

W zakładce Duszpasterstwo znajdziemy odnośnik GeoCmentarz.

Jest to wyszukiwarka grobów i osób pochowanych na Cmentarzu Parafii

Świętego Jana Chrzciciela w Studzienicach.

KLIKNIJ TUTAJ

strona: