W piątek 22 lipca do naszej Parafii, w drodze na ŚDM do Krakowa, przybyła grupa 40 Pielgrzymów. Początkowo miała to być grupa 80 Meksykanów. Liczba ta została zredukowana do 40 osób i pojawili się nie Meksykanie, ale Brazylijczycy. Mieli przyjechać wieczorem, później godzina została zmieniona na 10.00, aż w końcu przyjechali o... 6 rano, czym wprawili w szybsze bicie serca wielu Parafian na czele z Proboszczem.

       Dla Studzieniczan nie ma jednak rzeczy niemożliwych i po Mszy w naszym Kościele dokonano szybkiego podziału Rodzin i Gości. Pielgrzymi znaleźli się w domach, gdzie czekały na nich: prysznic, śniadania i możliwość odpoczynku po podróży autokarowej z Rzymu. Siesta nie trwała długo, bo zakończyła się obiadem, a następnie wiele rodzin z gośćmi pojawiło się w Pszczynie, czy to na Rynku, czy w Zagrodzie Żubrów, czy też w Parku Zamkowym. Wiele osób można było później spotkać w okolicznych lodziarniach.

        Po tym co nie co dla ciała i dla ducha spotkaliśmy się w naszym Kościele na Koronce do Miłosierdzia Bożego w języku polskim i portugalskim, a następnie odbyła się sesja fotograficzna, w której żadna gwiazda, ani brazyliska, ani studzienicka nie została pominięta.

        Ostatnim punktem tego wyczerpującego, ale bardzo radosnego dnia były spotkania w gronie rodzin, sąsiadów i gości przy grillu, a że mieliśmy dyspensę to mięsa i kiełbasy nie brakowało...

 

           Poniżej publikujemy zdjęcia wykonane przez Agnieszkę Szafron, Natalię Modrzewską oraz naszych Parafian i Gości.

 

strona:
1
2
3
 > 
>>
menu