W niedzielę 5 czerwca odbył się IV Festyn Sołecko - Parafialny. Początek miał miejsce o godzinie 14.00 przy remizie OSP. Po potężnej burzy z gradem, zrobiła się słoneczna pogoda. Organizatorzy zdążyli wszystko przygotować zanim mieszkańcy Studzienic i  Goście przybyli licznie na Festyn.

Festyn rozpoczął się od rozdania dzieciom nagród za uczestnictwo w nabożeństwach majowych. Następnie miał miejsce koncert Zespołu Baciary. Deszcz, a jakby inaczej, znowu popadał. Nikomu to jednak nie przeszkadzało - w myśl piosenki - "Jak się bawią ludzie, kiedy pada deszcz".

Wielkim zainteresowaniem uczestników Festynu cieszyła się loteria fantowa. Dla dzieci przygotowano sporo atrakcji, między innymi zawody sportowe. Czwartoklasiści zdawali egzamin na kartę rowerową, były też przejażdżki dla dzieci: motorami policyjnymi oraz samochodem OSP Studzienice. Dzieci mogły też poskakać na trampolinie czy pozjeżdżać na dmuchańcu. Przez cały Festyn dzieci biegały za Sznupkami - policyjnymi maskotkami. Działo się to wszystko przy muzyce i zabawie dla dzieci, zorganizowanej przez nasz Zespół Młodzieżowy.

Czynne były "stoiska gastronomiczne", gdzie można było skosztować swojskich wypieków, napić się kawy czy herbaty, ochłodzić się lodami, jak również posilić się grochówką prosto z kotła czy specjałami z grilla. Następnym punktem programu było rozdanie nagród uczestnikom zawodów sportowych, po czym miał miejsce koncert Zespołu B.A.R.

Wreszcie nadszedł oczekiwany moment, który zelektryzował bardzo licznę rzeszę uczestników Festynu -  losowanie nagrody głównej w loterii fantowej, czyli telewizora ioraz nagrody specjalnej dla miłośników motoryzacji, którą była makieta Fiata 126p, rocznik 2015.

Zakończeniem wspaniałego dnia była zabawa taneczna, której oprawą muzyczną zajął się po raz kolejny nasz Zespół Młodzieżowy.

Dziękujemy Wszystkim za wspaniałą zabawę podczas IV Festynu Sołecko - Parafialnego.

Podziękowania dla:

Sponsorów,

Zespołów występujących na scenie,

Wszystkich pracujących przy organizacji Festynu

oraz dla Wszystkich obecnych.

W  imieniu Pani Sołtys Jolanty Spek i swoim

Ks. Proboszcz Mirosław Friedrich

Poniżej I część zdjęć autorstwa Pani Agnieszki Szafron.