2020-01-20, Poniedziałek, Rok A, II, Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Fabiana, papieża i męczennika albo wspomnienie św. Sebastiana, męczennika
1 Sm 15, 16-23
Ps 50 (49), 8-9. 16b-17. 21 i 23 (R.: por. 23b)
Por. Hbr 4, 12
Mk 2, 18-22
2020-01-21, Wtorek, Rok A, II, Wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy
1 Sm 16, 1-13
Ps 89 (88), 20. 21-22. 27-28 (R.: por. 21a)
Por. Ef 1, 17-18
Mk 2, 23-28
2020-01-22, Środa, Rok A, II, Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Wincentego, diakona i męczennika albo wspomnienie św. Wincentego Pallottiego, prezbitera
1 Sm 17, 32-33. 37. 40-51
Ps 144 (143), 1b-2. 9-10 (R.: 1b)
Por. Mt 4, 23
Mk 3, 1-6

Dziękczynienie Bogu i ludziom

W tym roku obchodzimy 70 rocznicę poświęcenia naszego Kościoła Parafialnego, przypadającą dokładnie na dzień 25 września. Do tego dnia przygotowywaliśmy się duchowo poprzez udział w Misjach Świętych prowadzonych przez Ojców Oblatów Maryi Niepokalanej.

W niedzielę 22 września bardzo liczne grono Parafian uczestniczyło w uroczystej Mszy Świętej, której przewodniczył Biskup Adam Wodarczyk, a koncelebrowali ją wraz z nim ksiądz Andrzej Kumor i ksiądz Proboszcz Mirosław Friedrich.

Oprócz przygotowania duchowego zadbaliśmy też o wygląd naszej świątyni, przez remont instalacji elektrycznej, malowanie, renowację i pielęgnację terenów wokół kościoła oraz poprzez wiele innych prac, które miały na celu upiększenie naszego kościoła.

Zdecydowana większość prac została wykonana przez studzienickich Parafian i dlatego dziękuję za wszelkie dowody życzliwości, za pomoc i prace na rzecz parafii, za ofiarność i każde dobre słowo. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w prace zarówno w kościele, jak i wokół niego.

Kościół to nie tylko kamienna budowla, ale miejsce szczególnej obecności Boga, miejsce szczególnego spotkania człowieka z Bogiem, oraz miejsce naszego uświęcania się w życiu sakramentalnym i modlitewnym. Jest miejscem umacniania naszej wiary. Stąd nasza troska i o nasz rozwój duchowy, ale też i o ten budynek.

Niech ten trud wkładany przez Was w pracę, w ofiary materialne, ale przede wszystkim w modlitwę owocuje w Waszym życiu.

Wszystkim składam z serca płynące podziękowanie.

Bóg zapłać!!!

Ks. Proboszcz Mirosław Friedrich

Więcej zdjęć znajdziemy na  https://www.facebook.com/cogdziekiedywstudzienicach/